فروش گوسفند زنده نمونه

فروش گوسفند زنده نمونه

با گوسفند نژاد افشاري آشنا شويد

امروزه بيش از 200 نژاد متفاوت گوسفند در سراسر وجود دارد و اغلب اين نژادها از لحاظ اقتصادي بازدهي چنداني ندارند و بيش از سه چهارم صنعت گوسفندداري دنيا، متكي به 10 تا 20 نژاد مشهور و رايج گوسفندان است. بطوركلي گوسفند يك دام چندمنظوره است و بخصوص از نظر توليد گوشت، پشم، پوست و شير مورد توجه است. 
گوسفندان  نژاد افشاري جز گوسفنداني است كه پرورش آن بسيار اقتصادي و به صرفه است. به خصوص اينكه اين نژاد از گوسفندان داراي گوشت و پشم عالي هستند. در اصل زادگاه اصلي گوسفندان افشاري متعلق به شهر زنجان است اما با توجه به نژاد خوب اين نژاد از گوسفندان براي پرواربندي و فروش امروزه در پانزده استان ديگر كشور چون كرمانشاه، همدان، آذربايجان غربي، البرز، تهران، فارس شاهد گله هاي گوسفند افشاري هستيم. دلايل متنوع و زيادي باعث شده است كه امروزه گوسفندان نژاد افشاري جز پر فروش ترين و رايج ترين گوسفندان ميان پرورش دهندگان و خريداران باشد
در ادامه برخي از ويژگي هاي اين نژاد از گوسفندان را بر مي‌شماريم.


‌نژاد گوسفند افشاري :

گوسفندان افشاري در دسته نژاد گوشتي قرار دارند.

رنگ پشم:

رنگ اين نژاد از گوسفندان معمولا قهوه‌اي روشن، تا تيره است و به ندرت رنگ سفيد در اين نژاد از گوسفندان نيز وجود دارد

پراكنش گوسفندان افشاري:

گوسفند افشاري در وسعتي قريب به 20 هزار كيلومتر مربع در بين استان زنجان و قسمتي از استانهاي آذربايجان‌ غربي و آذربايجان شرقي و كردستان پراكنده است.

جمعيت: 

جمعيت اين نژاد از گوسفندان بالغ بر يك ميليون راس مي‌باشد.

خصوصيات ظاهري:

گوشهاي گوسفندان افشاري معمولا به صورت افتاده و بزرگ بوده، همچنين گوسفند افشاريِ نيم گوش و بدون گوش نيز ديده مي‌شود. قوچ و ميش هر دو فاقد شاخ مي‌باشند. روي بيني در قوچها اكثرأ انحنا وجود دارد و در ميشها صاف يا داراي انحناي كمي است‌. گردن در ميشها دراز بوده و در قوچها قوي و ضخيم مي‌باشد. دنبه در گوسفند افشاري دو لپي بوده و به صورت سفره‌اي و پهن مي‌باشد. گوسفند افشاري جزو گوسفندان سنگين ‌دنبه كشور محسوب مي‌گردد. دنبه در اين حيوان معمولا داراي شيب خاصي است كه از ناحيه كمر حيوان شروع‌ مي‌شود و حالت افتادگي را به دنبه مي‌دهد.
دنبالچه گوسفندان افشاري داراي پشم، بدون ذخيره چربي بوده و برجستگي دنبالچه از نماي جانبي چندان قابل مشاهده نيست‌. دنبالچه ممكن است گاهي درازتر از دنبه باشد. گوسفند افشاري جزو گوسفندان بلند قد نسبت به ديگر نژاد گوسفندان محسوب مي‌گردد و بيومتري‌هاي انجام شده نشان مي‌دهد كه ارتفاع كمر در اين حيوان قدري بلندتر از ارتفاع جدوگاه مي‌باشد و دست و پا از ظرافت خاصي برخوردار است كه حيوان را قادر به ‌راه پيمايي در كوهستان و مناطق سنگلاخي مي‌نمايد. سطح پشت، گردن، دنبه و دنبالچه در اين حيوان غالبأ پوشيده از پشم بوده، ليكن زير گردن، زير شكم، دست و پا و صورت فاقد پشم است و از موهاي زبري كه رنگ آنها تيره‌تر از رنگ پشم حيوان است پوشيده شده است‌. از نظر كميت و كيفيت پشم در مقايسه با ساير گوسفندان بومي استان، متفاوت و از نظر ظرافت الياف با گوسفندان مغاني، قزل و بختياري مشابه بوده و داراي پشم ضخيمي مي‌باشد كه در صنعت قالي بافي استان زنجان از آن استفاده مي‌كنند.

گوسفند افشاري-alivesheep

 

خصوصيات ژنتيكي:

 1- سرعت رشد بالاي اين نژاد بطوريكه جزء اولين گروه گوسفندان گوشتي كشور و هم رديف گوسفندان بختياري، ماكويي و مغاني  قرار گرفته است‌.
 2- توليد شير خوب و پرچرب اين گوسفند كه باعث ‌شده است جزء گوسفندان دو منظوره گوشتي - شيري قرار بگيرد.
 3- سازگاري و عادت پذيري آن با شرايط آب و هوايي مناطق سردسير.
 4- قدرت راه پيمايي و كوه پيمايي خوب اين نژاد بطوريكه قادر است فاصله 100 كيلومتري بين ييلاق و قشلاق را براحتي طي  نمايد.
 5- بالا بودن نسبي دو قلو زايي اين نژاد نسبت به ساير نژادهاي گوسفند استان زنجان و كشور
 6- مقاومت گوسفند افشاري در مقابل امراض انگلي داخلي و خارجي
 7- بالا بودن ضريب تبديل و داشتن بازده اقتصادي مطلوب

چرا خريد گوسفندان افشاري اقتصادي و مناسب است؟

نژاد گوسفندان افشاري از نژاد هاي خوب گوشتي ايران به حساب مي آيد. قدرت پرواري در اين دام بسيار عالي بوده و بر اساس تحقيقات انجام شده و از افزايش وزن روزانه تا 280 گرم برخوردار مي باشد
گوسفند افشاري اصلاح شده در استان زنجان به تنهايي توان توليدي بالاتر از گوسفندان وارداتي به كشور را دارد به طوري كه ژن خوب موجود در اين دام علاوه بر چند قلوزايي، داراي سرعت رشد بيش از 550 گرم در روز است.
به طور كلي اين نوع گوسفندان به دليل وجود گوشت و پشم خوب جز گوسفندان پر فروش قرار گرفته است كه همه دامداران پرورش دهنده گوسفند زنده، تمايل به پرورش اين نژاد را دارند.
پشم گوسفند اين نژاد آنچنان خوب و ضخيم مي باشد كه در صنعت قالي بافي نيز از آن استفاده مي كنند.
همچنين كيفيت خوب گوشت گوسفند طوري است كه حتي برخي از كارشناسان اين گوسفند را جز دسته گوسفندان گوشتي-پشمي مي نامند.با توجه به ويژگي هاي ذكر شده اين نژاد از گوسفندان براي خريد بسيار مناسب مي‌باشند.

ادامهـ مطلبـ
| ۱۸ شهريور ۱۳۹۷ | ۱۱:۵۵:۱۱ | r.soofi
،

كاربردهاي پوست گوسفند

پوست گوسفند
چرمي كه امروزه بابت تهيه آن مي بايست مبلغ گزافي را بپردازيم ، در گذشته به عنوان يك كالاي لوكس و پر ارزش نبود بلكه در قديم از آن به عنوان پاپوش،ذخيره آب،افسار و…براي مصارف روزانه استفاده مي كردند.


پوست حيوانات تنها در زمان زنده بودن حيوان ،به كمك سيستم بدنشان،از گنديدگي محافظت مي شود ولي پس از آنكه حيوان كشته شد ،باكتري هاي زيادي به سمت پوست حمله و آن را دچار فساد مي كنند.روش هاي مختلفي براي نگهداري از پوست گوسفند وجود دارد: ريختن آب سرد ، خواباندن در نمك واستفاده از يخ و…
اگر اين كار، سريع بعد از كشتن حيوان انجام نشود ،باعث بروز خرابي و آسيب به پوست مي شود و از مرغوبيت نهايي كار مي كاهد.
يكي ديگر از روش ها ،خواباندن قطعات پوست گوسفند در قالب هايي از جنس فلز است كه اين قالب ها را در آفتاب قرار مي دهند تا هر چه زودتر آب آنها، بخار و خشك شوند.
البته كيفيت نهايي ،در روش خواباندن در نمك ،بالاتر خواهد بود.پوست گوسفند يكي از پر طرفدارترين چرم ها مي باشد. در كشور ما، ميزان توليد پوست گوسفند، به دليل كشتار زياد گوسفندان در سال ،بسيار بالاتر از مقدار پوست گاو است. به حدي كه ،سالانه مقدار بسيار زيادي از پوست گوسفند را به خارج از ايران صادر مي كنيم.ولي اگر اين صادرات به جاي پوست خام ،تبديل به صادرات چرم شود ،مي تواند علاوه بر افزايش اشتغال براي جوانان ، ثروت بيشتري را هم ،براي كشور به ارمغان آورد.
در كشور ما، بيشترين ميزان چرم توليد شده از پوست گاو و بز بدست مي آيد و تنها قسمت كمي از پوست گوسفند ،تبديل به چرم مي شود ومتاسفانه، درصد بالايي از آن ،به صورت خام به كشور هاي ديگر صادر مي شود.
حتما به هنگام ذبح گوسفند شما هم پوست گوسفند را فروخته ايد. در واقع به دليل مقاومت  و همچنين جذب ۳۰ تا ۳۵ درصد از نم يا رطوبت بدن با پوست گوسفند اقدام به ساخت موارد زير مي كنند.
 كيف ،كفش،دمپايي،پوتين

روكش صندلي
كت،باراني،زير انداز
پوست گوسفند يك عايق محكم مي باشد به طوري كه در برابر شعله و الكتريسته ساكن مقاوم مي باشد.

• در گذشته از پوست گوسفند به عنوان ظرفي استفاده مي كردند كه مي توانست لبنيات را در خود نگه دارد.خاصيت جالب و عجيب اين ظرف ،سالم و خنك ماندن ماست به مدت حداقل يك هفته در آن بود.
در حال حاضر علاوه بر موارد بالا،از پوست گوسفند مي توان وسيله هاي متفاوت و لوكس با كاربرد هاي متفاوت توليد و عرضه كرد.
طبق تحقيقاتي كه محققين انجام داده اند به اين نتيجه رسيده اند كه نوزاداني كه در ماه هاي اول تولد خود ،روي پوست حيوانات خوابيده اند ، نسبت به نوزاداني كه در شرايط عادي بوده اند، ابتلا به آسم و آلرژي در آنها بسيار پايين تر خواهد بود.

جديدا در بيمارستان Royal Melbourne آزمايشاتي روي پوست گوسفند انجام داده اند و به اين نتيجه رسيده اند كه از ديگر فوايد استفاده از آن پيشگيري و درمان زخم هاي فشاري مي باشد.

استفاده از پوست گوسفند در قرون وسطي
شواهد از اين قرار است كه در گذشته و زمان هاي دور از پالتوها، جليقه ها و چكمه هاي سنتي كه از پوست گوسفند استفاده مي شد مي پوشيدند به طوري كه حتي شواليه فرانسوي  رابرت د كلاري آنرا بخشي از لباس ملي مي دانست. كشور اوكراين كت گوسفند را kozhukh  مي نامند  و آنرا نماد ملي كشور خو د مي دانند.

حتي در اواسط دهه ۱۹۷۰ آمريكا استفاده از صندلي هاي اتومبيل ساخته شده از پوست گوسفند بسيار محبوبيت داشت. اگر  مي خواهيد مي توانيد به هنگام خريد گوسفند از پوست آن بعنوان يك كاور صندلي ماشين يا وسيله اي براي خوابيدن روي آن استفاده كنيد. البته مردمان محلي كورد و لك و لر از پوست گوسفند بعنوان يك وسيله براي نگهداري روغن حيواني استفاده مي كنند.

جهت اطلاع از قيمت گوسفند زنده به وب سايت ما سر بزنيد و از آخرين قيمت ها مطلع شويد و خريد كنيد

ادامهـ مطلبـ
| ۷ شهريور ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۸:۴۱ | r.soofi
،

عوامل موثر در مرغوبيت گوشت گوسفند

سن دام تاثير زيادي بر تردي يا نرمي گوشت آن دارد و طبعا بره داراي نرم ترين گوشت است. گوسفند تا سن ۱٫۵ تا ۲ سالگي نرمي گوشت خود را حفظ مي كند. علاوه بر سن عوامل ديگري نيز بر تردي و نرمي گوشت موثرند.

رگ و پي دام در حيوان جوان تر نرم تر از حيوان پيرتر است و در برابر حرارت مقاومت كمتري دارد. از ديگر عوامل موثر در تردي و نرمي گوشت ميزان املاح اسيدي موجود در آن است. گوسفنداني كه پيش از ذبح به اندازه كافي استراحت كرده باشند پس از ذبح تا ۲۴ ساعت سطح اسيديته گوشت بالا بوده و در نتيجه گوشت نرم و ترد مي شود. وضع انقباض ماهيچه ها در هنگام ذبح نيز بر تردي و نرمي گوشت موثر است. اگر پس از ذبح ماهيچه ها منبسط شوند گوشت نرم تر خواهد شد و در صورتي كه لاشه به حال خود رها شود ماهيچه ها منقبض شده و زرد پي ها كشيده مي شوند كه موجب سختي و سفتي گوشت مي شود. مي توانيد با قلاب كشيدن لاشه از ران از انقباض ماهبچه ها جلوگيري كنيد.

عوامل موثر در مرغوبيت گوشت گوسفند

ميزان خونابه گوشت:
به طور كلي به علت وجود مقداري آب، تمام گوشت ها آبدار هستند اما عامل ديگري كه در ميزان خونابه موثر است مقدار چربي آن است و مي توان گفت كه گوشت هاي چرب تر، آبدارتر هم هستند. در اكثر اوقات روش هاي غلط نگهداري و انبار نمودن گوشت باعث خشكي آن مي شود.

طعم گوشت:
مزه يا طعم گوشت با افزايش سن گوسفند زيادتر مي شود و معمولا گوشت گوسفند بالغ داراي بهترين مزه است. مزه نامطبوع گوشت گوسفند ممكن است به دليل تغذيه نامناسب گوسفند در طول دو هفته قبل از كشتار باشد.

۱ رنگ گوشت بايد بسته به نوع و جنس و سن حيوان به صورت طبيعي باشد.
۲ سطح خارجي گوشت بايد بدون هر گونه تورم، خون مردگي، تغيير رنگ يا خراش باشد.
۳ سطح خارجي گوشت بايد بدون رطوبت غير طبيعي باشد.
۴ هيچگونه بوي غير طبيعي مانند بوي ترشيدگي يا تعفن نبايد حس شود.
۵ گوشت عضلات بايد سفت وداراي قوام خاص بوده و نبايد نرم و لزج يا خشك و چروكيده باشد.

چربي سطح ماهيچه ها:
بستگي زياد به سن، ميزان و نوع تغذيه گوسفند در طي ماههاي قبل از كشتار دارد. بايد توجه داشت كه مقدار چربي گوشت در نژادهاي مختلف گوسفند متفاوت است. به طور كلي تغذيه صحيح و توجه به اصول نگهداري و پرورش گوسفند از عوامل مرغوبيت آن مي باشد.

عوامل موثر در مرغوبيت گوشت گوسفند

تشخيص انواع گوشت دام‌هاي كشتاري با توجه به رنگ و مشخصات ظاهري

گوشت گاو: رنگ گوشت گاو از قرمز روشن تا قرمز تيره ممكن است تغيير كند. در گاو نر جوان رنگ گوشت قرمز روشن است ولي در گاوهاي مسن گوشت خشن‌تر و تيره رنگ‌ تر بوده، چربي بين عضلاني كمتر مي‌شود، به طوري كه در گاو نر پير سطح گوشت، خشك و تيره خواهد بود.
گوشت گوساله: ترد و داراي دانه‌هاي ظريفي است، رنگ آن قرمز متمايل به سفيد يا كمي گلي رنگ است. هر اندازه سن گوساله بيشتر باشد گوشت آن سفت تر و تيره تر مي‌شود. در لاشه ي گاو نر اخته شده و ماده گاو جوان، چربي سفيد يا زرد مايل به سفيد و سفت بوده ولي در گاو مسن چربي زرد رنگ تر است.
گوشت گوسفند: قرمز رنگ بوده، در مقطع داراي دانه هاي ظريف و به هم فشرده است. در آن مقادير متفاوتي چربي بين عضلاني ديده مي شود.

براي اطلاع از قيمت گوسفند يه سايت ما سر بزنيد و با ما تماس بگيريد

ادامهـ مطلبـ
| ۷ شهريور ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۵:۲۵ | r.soofi
،

علل بروز بيماري پيكا(گنده خواري) در گوسفندان

پيكا عبارت است از انحراف غذايي در حيوان كه دام هرچه را كه در دسترسش باشد ميخورد. اين عارضه مي تواند در نتيجه كمبود عواملي مانند سديم ، مس و كبالت باشد. اشتهاي غير طبيعي در موارد اسيدوز نيز اتفاق ميافتد. همچنين درد و يا اختلالات عصبي مانند هاري و استونمي ميتواند باعث بروز اين مشكل شود.

گوسفند زنده اي كه به بيماري پيكا مبتلا باشد اشتهايي بسيار زياد و غير عادي دارد كه اين حالت در بيماري اسيدوز نيز مشاهده مي شود. اشتهاي بيش از حد از علائم ديگر بيماري هاي دردناك يا بيماري هاي اختلال عصبي مانند هاري و استونمي نيز مي باشد.
اگر بيمار به دليل كمبود مس و يا كبالت در خوراك خود دچار بيماري پيكا شده باشد مي توان با افزودن مواد حاوي اين عناصر درمان اين گوسفندان را شروع كرد. در صورتي كه دام به دليل كمبود سديم به بيماري پيكا مبتلا شده باشد بهترين روش درمان افزايش نمك در خوراك اين دام ها است


پيشگيري بيماري پيكا:

پيشگيري براساس مراعات دقيق بعضي از توصيه هاي غذايي ميباشد:

1-كلرورسديم

استفاده از سنگهاي ليسيدني كه جهت جلوگيري از مصرف بيش از حد از آﻧﻬا حتماً مي بايست دور از منبع آب قرار گيرند.

2 -مس

اضافه نمودن مكملهاي حاوي مس به ميزان 10 ميلي گرم به ازاي هر كيلوگرم ماده خشك براي گاوها

3-كبالت

ميران توصيه شده براي آن عبارت است از0/1 ميليگرم به ازاي هر كيلوگرم ماده خشك

درمان:

اگر علت بوجود آمدن پيكا، كمبود مس و يا كبالت باشد مي توان از تر كيباتي كه حاوي اين عناصر هستند ،استفاده نمود. اگر علت بوجود آمدن پيكا، كمبود سديم باشد، درمان براساس تامين نمك غذا است. اگر علت بوجود آمدن پيكا، دلايل ديگر مانند هاري و استوني باشد، مي بايست اين عوامل تحت درمان قرار گيرند.

ادامهـ مطلبـ
| ۷ شهريور ۱۳۹۷ | ۱۱:۰۳:۳۰ | r.soofi
،
فروش گوسفند زنده نمونه
نام عنوان 。。。

با شرح مختصر 。。。

NEW

جستجوگر

درباره ما

تور گرجستان
تور لحظه آخری گرجستان
www.arshantour.net

باغ الماس گرمدره
باغ عروسی
www.tashrifatsabour.com

پارتیشن اداری
قیمت پارتیشن اداری
www.azaran.com

کاشت مو به روش bht
موسسه کلینیک کاشت مو و زیبایی رز
www.clinichairtransplantation.com

تور مسکو
الفبای سفرمجری مستقیم تورروسیه
www.alefbatour.com

ویزا کانادا
انواع ویزای کانادا‎
www.mehrparvaz.com

برش لیزر
دستگاه برش لیزری
http://www.personageco.com

پنل اس ام اس
سامانه ارسال پیامک
www.papgroup.ir

<
تشخیص ترکیدگی لوله
تخلیه چاه آریا
www.evacuation.ir

تقویم نمایشگاه بین المللی تهران
شرکت غرفه سازی رایکا سازان
www.raykasazan.com

قیمت تشریفات عروسی
تشریفات عروسی ثمین
www.tashrifatsamin.com

قیمت عدسی زایس
نمایندگی عدسی کارل زایس
www.maadrac.com

برگزاری مراسم عروسی
تشریفات عروسی پارت
www.peyvandema.com

قیمت پله برقی
هزینه نصب پله برقی
www.fuji-lift.com

قیمت میز کارمندی
فروش میزهای مدیریتی ، کارمندی و کنفرانسی
www.mohitara.com

Tehran Luxury Hotels
Best hotels in iran
www.ferdowsihotel.com

تشریفات
قیمت تشریفات عروسی
www.maghsoudloocatering.com

رطوبت رسان بدن
رطوبت رسان بدن تالگو
www.thalgoparis.com

انواع مبلمان اداری
خرید مبلمان اداری
www.fazagooya.com

تامپون بینی
دکتر کریمیان فوق تخصص عمل جراحی زیبایی بینی
www.iran-plasticsurgery.ir

اجاره باغ عروسی
اجاره باغ عروسی در کرج
www.melalceremony.com/

آتلیه تخصصی کودک
آتلیه کودک کفشدوزک
www.photokafshdoozak.com

میز کارشناسی
قیمت میز کارمندی
www.afn-furniture.com/

فروشگاه اینترنتی عطر
فروش بهترين خوشبوترين عطر و ادکلن های زنانه و مردانه
www.atrara.ir

راه اندیشه
آموزشگاه کنکور راه اندیشه
www.raheandisheh.ir

خرید کاغذ دیواری
خرید اینترنتی کاغذ دیواری
www.azinzand.com

قیمت بلیط تور هند
تور لحظه آخری هند
www.asemanabi.net

آمار

افراد آنلاين : 1
بازديد امروز : 0
بازديد ديروز : 0
بازديد كل : 0

↑ برو بالا

سرویس وبلاگدهی فارسی یا پارسی رایگان